Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

АвтоЦентар

Истурил врела вода на оштетениот браник. После неколку секунди се било поинаку

Дури и ако возите многу внимателно, секогаш може да се случи некој друг возач да го оштети вашиот автомобил. Овој човек имал оштетување на браникот, а не сакал да посети автомеханичар, па се обидел со овој трик со врела вода...…

Kако изгледа комбе за надзор на ФБИ од 1989 година (видео)

Комбе на ФБИ за надзор кое било во служба 1989 година пред неколку дена е продадено на аукција на eBay за околу 19.000 долари. Комбето на ФБИ на оваа онлајн аукција излегло во многу добра состојба, а поминало близу 38.000 километри.…

Руско чудовиште на осум тркала: Ова возило не познава препреки! (видео)

Кога ќе ви затреба возило за возење по тешки и екстремни терени, потребно ви е вистинско off-road возило, односно теренец. Токму такво е „Авторос Шаман 8х8“, чудовишно возило дизајнирано за најлошите руски терени. Ова возило го покренува…

Овој тип ќе ви покаже едноставен трик кој крадците го користат за да ви провалат во…

Овој алат чини дваесетина евра, а крадците не сакаат да знаете за него. Еден човек одлучи да покаже трик кој на крадците им овозможува да провалат во автомобил и тоа за само 30 секунди. Еди Хендли го купил овој алат преку интернет за да…

ОВА е лимузината која Путин одби да биде службен автомобил на претседателот! (видео)

Иако е опремена со најдобра технологија и внатрешноста изгледа феноменално, Рускиот претседател Владимир Путин ја одбил оваа лимузина. Погледнете како изгледа: https://www.youtube.com/watch?v=5oWhmQQY8Fk

Се прашувате колку километри можете да поминете со празен резервоар?

Нема ништо понеизвесно од возење автомобил со празен резервоар. Кога ќе се најдете во таква ситуација, низ глава ви поминуваат многу прашања, а најмногу ова: „дали навреме ќе успеам да стигнам до следната бензинска“. Секому понекогаш му…

Чудо од автомобил на струја за само 4.500 евра! (ФОТО)

Покрај релативно малата автономија на возење, моментално најголема мана на електричните автомобили е нивната висока цена. Меѓутоа, еден кинески произведувач, во соработка со „General Motors“, на пазарот понуди мал градски автомобил на…

Душа да ве заболи: Еве какви сè луксузни автомобили скапуваат во прашина (Видео)

Сите добро знаеме дека Дубаи во последниве неколку години стана еден од најбогатите градови и дефинитивно една од најпосетуваните дестинации на светот. Не е изненадување да во ваков град се наоѓаат и голем број скапоцени автомобили.…

Изгледа познато? Не е Мерцедес! Ова е кинеска копија и се продава за смешна цена (Фото)

На кинескиот пазар пристигна долго најавуваната Senova CC, модел кој официјално е откриен пред три години. На познавачите на автомобили името Senova не им значи многу, но станува збор за бренд на еден од најголемите кинески автомобилски…

Резервоарот никогаш не треба да ви биде полупразен – еве зошто

Една од работите која сите би требало да ја избегнуваме е полупразен резервоар. Имено, кога резервоарот за гориво е празен, во него се кондензира вода, поради разликите во температурата. -Празниот резервоар е посебно опасен во оние…

МНОГУ ВАЖНА ознака која малкумина ја погледнуваат кога купуваат гуми за автомобил

Колкава е дозволената старост на автомобилските гуми кога ги купувате? Ова е едно од најчестите прашања кои се поставуваат при купување гуми. Одговорот на ова прашање е еднакво интересен и за купувачите и за продавачите. Купувачите сакаат…

Изгледа познато? Цената на овој џип е 10.000 евра!

На кого личи? Некој Ренџ Ровер и Фоклсваген Тигуан? Рено Кадјар или Нисан Кашкаи? Новиот кинески џип Changan CS55 изгледа познато, но тешко е да одгатнете кој модел бил идеја водилка на дизајнерите. Changan е државна компанија која во…

ЕВЕ ШТО МОЖАТ: Тестирање на Lada Vesta SW Cross и Lada XRay на калливи патишта

„Авто-ВАЗ” го рекламира својот нов модел Lada Vesta SW Cross како „караван со зголемена проодност“, додека, кога станува збор за моделот Xray, стручњаците сѐ уште не можат да се решат дали е тоа хечбек или теренец, пренесе Руска реч. На…

Изгледа како обично комбе, но кога ќе притиснете едно копче… (ВИДЕО)

На прво изгледа како и секое VW комбе. Но, овој модел има мало изненадување во багажот. Кога ќе притиснете едно копче, почнува трансформацијата и просторот двојно се зголемува. Навистина импресивно. Лајк ако и вие сакате вакво комбе!…

Русите не престануваат со изненадувања: Во продажба луксузна „Лада“ за смешна цена

Лада полека ги губи визуелните карактеристики по кои беше препознатлива со децении. Застарениот дизајн заминува во историјата, а старите модели им отстапуваат место на возила со современ изглед. АвтоВАЗ покрена сериско производство на…

Ја има на секоја кола: Знаете ли што покажува стрелката покрај ознаката за гориво на…

Можно е никогаш да не сте ја забележале иако ја има на речиси сите инструмент табли на колите во светот. И да знаете за неа, тешко дека некогаш сте се запрашале за што служи малата стрелка на делот кој не информира за количината на…

Трик злато вреден: Поправете ја напукнатата шофершајбна без пари

Шофершајбните на автомобилите се многу осетливи и често знаат да напукнат. https://www.youtube.com/watch?v=QjuWqBzO7qY Свесни сме дека поправката може да биде многу скапа, но постои и многу поевтино решение! Ви донесуваме…

Како не се сетивте порано: После ОВА, веќе никогаш нема да ви се замаглуваат стаклата во…

Познат Јутјубер откри како на едноствен начин да го решите проблемот со замаглување на стаклата во автомобилот. Погледнете за што се работи: https://www.youtube.com/watch?v=8Vj9avZxuwI

На фаровите стави паста за заби, крајниот резултат е изненадувачки

Со тек на време, фаровите можат да добијат нијанса жолта боја. Понекогаш тоа е внатрешен процес, а понекогаш надворешен. Ако се случува однадвор, тогаш постои единствено, економично решение за проблемот. Се` што треба да направите е…

(видео) Го испрскал автомобилот со WD-40 – открил начин кој може да ви заштеди куп пари

Повторното фарбање и полирање чини цело богатство но овој Русин открил нешто неверојатно. Кога го изгребал својот автомобил одлучил да го испрска со WD-40 и подоцна да го избрише со влажна крпа, а кога го направил тоа нешто неверојатно…