Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarАвтоЦентарМозаикВо тренд...

Како го држите воланот во автомобилот? – Откријте дали сте логичар, паничар, авантурист …

Начинот на кој го држите воланот во автомобилот може да каже многу за вашата личност. Токму затоа што таа акција е несвесна, може да открие многу за вас, што веројатно е длабоко скриено.

Постојат десет начини на кои возачите го држат воланот додека возат, а тоа открива какви се тие во животот.

Минималист – Едната рака е на воланот, другата на менувачот.

Се обидувате да живеете што е можно поедноставно. Имате тенденција да имате неколку добри пријатели отколку да бидете опкружени со многу различни луѓе. Тоа не значи дека сте здодевни – луѓето ве ценат, го почитуваат вашиот животен стил и дека не сте склони кон драматизација.

Логичар – Едната рака е на воланот горе, другата долу.

Вие сте многу разумен и рационален тип на човек. Вашето семејство неизмерно ве цени поради вашата способност да донесувате правилни одлуки и затоа што можат да се потпрат на вас. Склони сте кон промени во расположението, но се трудите максимално да го контролирате.

Миротворец – Двете раце се на средина на воланот.

Не сакате конфликти и ќе направите се за да ги избегнете. Понекогаш знаете да го кренете гласот кон некого, но тоа се случува многу ретко. Вие не толерирате непријателство меѓу луѓето и имате тенденција да најдете начини да ги помирите двете конфликтни страни, или да решите проблем.

Перфекционист – Рацете се во горната половина на воланот, раздвоени.

Го држите воланот како што ве учеа во школата за возење затоа што чувствувате дека треба да ги следите правилата и да правите се како што треба. Тоа е всушност вашето животно мото што ве прави успешни во животот. Многу луѓе околу вас сакаат да бидат како вас – вие сте нивниот пример.

Паничар – Рацете се на горната половина од воланот, многу блиску една до друга.

Честопати се борите со вознемиреност и имате тенденција да проверувате два, три пати она што веќе сте го направиле за да бидете сигурни дека се е во ред. Блиските луѓе постојано се обидуваат да ве смират и често ви велат да се опуштите. Тие го прават ова затоа што знаат дека сте прекрасна личност која се крие зад нивниот оклоп.

Авантурист – Едната рака е во средината на воланот.

Вие сте вистински пример за човек склон кон авантури. Секоја активност што ќе ви го подигне адреналинот ќе ве привлече. Пријателите и семејството често не се воодушевени од вашиот животен стил, но ве почитуваат вас и вашиот избор.

Лидер – Двете раце се на долната половина на воланот, разделени една од друга, со прстите свртени кон возачот.

Може да се каже дека сте роден лидер и дека преземате одговорност без никакви проблеми. Вие сте самоуверени и луѓето ве почитуваат како ментор, тие ви веруваат. Честопати ве фалат на работа за вашите лидерски способности.

Хранител – Двете раце се на долната половина на воланот, разделени една од друга, со прстите свртени од другата страна на возачот.

Луѓето ве сакаат затоа што ја чувствуваат вашата добрина и грижа. Среќни сте кога блиските луѓе постигнуваат нешто во животот и подготвени сте да ги поддржувате во секое време, па дури и кога успехот во нешто понекогаш недостасува. Не сте склони да бидете лидер и да постигнете нешто во животот или да промените нешто по секоја цена. Повеќе ја цените релаксацијата и душевниот мир, затоа прифаќате дека некои работи едноставно мора да бидат такви какви што се.

Супер тип – Едната рака е на врвот на воланот, а другата е лежерно навалена настрана.

Вие сте олицетворение на мирен и пријатен човек кој останува смирен во речиси секоја ситуација. За вас, секој ден е празник и не сакате да промените речиси ништо во вашиот живот. Пријателите и семејството уживаат да поминуваат време во вашето друштво, особено кога треба вистински да се релаксираат.

Булдожер – Едната рака е на воланот, другата на трубата.

Многу сте зафатени и немате време за луѓето кои ви стојат на патот. Соседите се восхитуваат на вашата решителност и амбициозна природа. Знаат дека секогаш можат да побараат поддршка од вас кога станува збор за сериозни животни ситуации.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

Можеби ќе ве интересира

Малолетен пешак тешко повреден по удар од автомобил

M T

Промена на акумулатор на автомобил стар 10 години – 30.000 евра

M T

Арачиновец со автомобил излета на поранешниот полигон под скопско Кале

M T

Тешко повредена жена од струшко откако автомобил излетал од патот

M T

Автомобил прегази маж на скопската обиколница, пешакот починал на лице место

M T

Тримесечно бебе почина во Вашингтон откако родителите го оставиле во автомобил

M T