Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Category : АвтоЦентар

АвтоЦентарМозаик

Душа да ве заболи: Еве какви сè луксузни автомобили скапуваат во прашина (Видео)

CENTAR MKD
Сите добро знаеме дека Дубаи во последниве неколку години стана еден од најбогатите градови и дефинитивно една од најпосетуваните дестинации на светот. Не е изненадување...
АвтоЦентар

Изгледа познато? Не е Мерцедес! Ова е кинеска копија и се продава за смешна цена (Фото)

CENTAR MKD
На кинескиот пазар пристигна долго најавуваната Senova CC, модел кој официјално е откриен пред три години. На познавачите на автомобили името Senova не им значи...
АвтоЦентар

МНОГУ ВАЖНА ознака која малкумина ја погледнуваат кога купуваат гуми за автомобил

CENTAR MKD
Колкава е дозволената старост на автомобилските гуми кога ги купувате? Ова е едно од најчестите прашања кои се поставуваат при купување гуми. Одговорот на ова...
АвтоЦентар

Русите не престануваат со изненадувања: Во продажба луксузна „Лада“ за смешна цена

CENTAR MKD
Лада полека ги губи визуелните карактеристики по кои беше препознатлива со децении. Застарениот дизајн заминува во историјата, а старите модели им отстапуваат место на возила...
АвтоЦентар

Ја има на секоја кола: Знаете ли што покажува стрелката покрај ознаката за гориво на инструмент таблата?

CENTAR MKD
Можно е никогаш да не сте ја забележале иако ја има на речиси сите инструмент табли на колите во светот. И да знаете за неа,...
АвтоЦентарНаправи Сам

Трик злато вреден: Поправете ја напукнатата шофершајбна без пари

CENTAR MKD
Шофершајбните на автомобилите се многу осетливи и често знаат да напукнат. Свесни сме дека поправката може да биде многу скапа, но постои и многу поевтино...
АвтоЦентар

Како не се сетивте порано: После ОВА, веќе никогаш нема да ви се замаглуваат стаклата во автомобилот

CENTAR MKD
Познат Јутјубер откри како на едноствен начин да го решите проблемот со замаглување на стаклата во автомобилот. Погледнете за што се работи:...
АвтоЦентар

На фаровите стави паста за заби, крајниот резултат е изненадувачки

CENTAR MKD
Со тек на време, фаровите можат да добијат нијанса жолта боја. Понекогаш тоа е внатрешен процес, а понекогаш надворешен. Ако се случува однадвор, тогаш постои...
АвтоЦентар

(видео) Го испрскал автомобилот со WD-40 – открил начин кој може да ви заштеди куп пари

CENTAR MKD
Повторното фарбање и полирање чини цело богатство но овој Русин открил нешто неверојатно. Кога го изгребал својот автомобил одлучил да го испрска со WD-40 и...
АвтоЦентар

„БМВ“ повлекува 1,6 милиони возила поради опасност од пожар

CENTAR MKD
Поради истекување течности, автомобилската компанија „БМВ“ повлекува 1,6 милиони возила од пазарот низ светот, бидејќи постои опасност од пожар, соопшти компанијата. Како што објаснуваат оттаму,...
АвтоЦентарБизнис

„Тојота“ повлекува уште 2,4 милиони хибридни автомобили

CENTAR MKD
Јапонскиот производител на автомобили „Тојота“ соопшти дека ќе повлече 2,43 милиони хибридни автомобили во светот, еден месец по повлекувањето на повеќе од милион возила со...
АвтоЦентар

Го испрскал автомобилот со WD40 – открил трик кој може да ви заштеди куп пари (Видео)

CENTAR MKD
Нема возач кој не го изгребал својот автомобил од некој ѕид или ограда… Повторното фарбање и полирање чини цело богатство но овој Русин открил нешто...