Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Мозаик

Не се баш за букет: Мутираа цвеќињата во околината на Фукушима!

CENTAR MKD
Еден Јапонец на Твитер постави фотографија од цвеќиња во близина на централата Фукушима. На неа се гледаат деформираните цветови што покажува колкаво е влијанието на...
Мозаик

Кога ќе видите како трча – ќе се смеете цел ден

CENTAR MKD
Вакви видео снимки не се гледаат секој ден, но бидете сигурни дека ќе ви измами насмевка на вашето лице. Имено, овој сопственик го пуштил своето...
Мозаик

Отишла на заболекар да поправи заб, добила анестезија и се пробудила, а потоа изненадување!

CENTAR MKD
Триесет и осумгодишната Британка Алисон Дајверс доживеала шок откако отишла на заболекар, додека била во Германија. Несреќната жена отишла кај стоматолог за да поправи заб,...
Мозаик

Ова куче првпат запознава новородено бебе. Неговата реакција ќе ви го освои срцето

CENTAR MKD
Многумина тврдат дека кучињата и бебињата не можат да бидат во иста куќа. Меѓутоа, постојат безброј докази дека тоа совршено функционира. Кучињата во повеќето случаи...
Мозаик

По грешка влегол во женска соблекувална. Она што му го направиле дамите ќе го помни долго време

CENTAR MKD
По грешка влегол во женска соблекувална. Она што му го направиле дамите ќе го помни долго време… Погледнете ја оваа неверојатна скриена камера:...
Мозаик

Сите мислеле дека е луд… Но она што го направил овој човек е повеќе од импресивно!

CENTAR MKD
Столаријата е древен занает за кој ви се потребни години работа и труд. Поради тоа рачно изработените парчиња се толку вредни. Еден столар од Холандија...
Мозаик

Додека нуркал во море, му се приближила голема ајкула. Она што следело ќе ве остави без зборови…

CENTAR MKD
Во Јупитер во Флорида, постои човек кој секој ден одвојува време за еден необичен пријател. Имено, нуркачот Ренди Џордан секој ден оди исклучиво на едно...
Мозаик

Еве што ќе ви се случи ако ставите коцка мраз на овој дел од телото

CENTAR MKD
Ако на назначеното место, како на сликата, редовно ставате коцка мраз, како што тврди кинеската медицина, ќе се подмладите и ќе се чувствувате поздрави, порасположени...
Мозаик

Пронашол мал стар сандук на таванот. Кога го отворил ќе паднел во несвест! (видео)

CENTAR MKD
Следната приказна е уште еден доказ дека старите сандуци се како создадени за страшни работи. Корисник на популарната страница Реддит, на таванот пронашол стар сандук...
Мозаик

Се пробудил во мртовечница неколку минути пред обдукцијата!

CENTAR MKD
Еден пациент се пробудил во мртовечница неколку минути пред почетокот на обдукцијата откако главниот лекар по грешка го прогласил за мртов. Имено, 45-годишникот бил најден...
Мозаик

Ја пробудил страшен звук во спалната соба. Кога видела што има таму, доживеала изненадување!

CENTAR MKD
Дали сте од оние луѓе кои се плашат од мрак? Спиете со вклучено светло? Тогаш веројатно не би ја преживеале оваа местенка. Погледнете како овој...
Мозаик

Приказна за љубовта и Бог: Еве како Алберт Ајнштајн докажал дека не постои зло

CENTAR MKD
Еден ден професор на факултет решил со студентите да започне дискусија. Прашал: -Дали Господ го создал сето она што постои –студентите на глас кажале дека...