Секогаш во средиштето на збиднувањата...

На денешната владина седница усвоени повеќе програми од социјалната политика

Владата на Република Македонија на денешната седница по предлог на Министерство за правда ја разгледа и ја усвои информацијата за програма за обесштетување дете што е жртва или е оштетено со дејство што со закон е предвидено како кривичнo…

Куче се онесвести од среќа кога ја виде сопственичката (видео)

Кога Ребека Ехалт, после две години поминати во Словенија, се вратила во својот дом во Пенсилванија, не можела да претпостави дека нејзиното куче ќе се израдува до таа мера што, верувале или не, се онесвестило од среќа. Погледнете го ова…

Снимал девојка на мотор, но не очекувал дека ќе го сними и ова (видео)

Спортистот и светски патник Мајк Свик признал дека оваа сцена од Тајланд е можеби најчудното нешто што го снимил во животот. Имено, додека се возел на пат, Мајк видел една жена на мотор украсен со животински черепи. Одлучил да го извади…

Раздвижено во зградата на Владата – еве што се случува

Владата денеска ќе ја одржи својата редовна 49. седница со повеќе точки на дневниот ред од интерес на граѓаните. На седницата ќе биде разгледана информацијата на најновата состојба и за напредокот на процесот за европска интеграција.…

Полнете ги резервоарите – горивата пак поскапеа

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ ќе се зголемат за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена на еуросупер БС-95 ќе изнесува 67,50 денари за литар, на еуросупер БС-98 69,50 денари, а…

Синоптичарите излегоа со прогноза – еве какво време најавуваат

Времето денеска ќе биде променливо облачно, во северните и источните делови сè уште ќе има провејување на слаб снег. Преку денот облачноста ќе се намали и ќе биде сончево со умерена облачност, извести УХМР. Ќе дува умерен до засилен северен…

Генијално: Направете прекрасна скара со помош на стари автомобилски бандажи (видео)

Интернетот е чудо! Секојдневно налетуваме на некои генијални совети или направи-сам проекти кои не воодушевуваат, но она што ќе го видите во продолжение ги поместува сите граници. Во следното видео погледнете како да направите скара со…

Зела сина трака и ја ставила на вилушка. Кога ќе видите зошто, ќе го направите истото!

Пред нас се новогодишните празници, а тоа значи дека доаѓа времето за декорации. Сите знаеме дека за многумина проблем претставува пакувањето на подароци. Во продолжение погледнете како без проблем да направите прекрасни минијатурни…

Кога ќе видите како фрлаат сол на патиштата, ќе се смеете ЦЕЛ ДЕН!

Зимата и зимските услови на патиштата во БиХ се присутни веќе некое време. Во врска со тоа, на Фејсбук се појави видео наводно снимено во БиХ на кое се гледа како работниците фрлаат сол на патиштата на многу чуден начин. Зошто и кој…

Заспал зад воланот, а потоа се случило ова (видео)

Често се апелира до возачите да не возат под дејство на алкохол, или доколку се поспани. Ако се пронаоѓате во овие две ситуации препуштете го возењето на некој друг, или доколку сте сами паркирајте некаде и обидете се да отспиете. Овој…

Собирала ролни од тоалет хартија. Она што го направила ќе ве воодушеви!

Повеќето од вас ги фрлаат ролните од тоалет хартија. Но, од нив може да направите навистина интересни работи. Ви пренесуваме 10 фантастични начини да ги искористите и да направите уникатни декорации за вашиот дом. Погледнете и…

Вака изгледа животот на еден нарко бос: Протекоа изненадувачки фотографии!

Веруваме дека многумина од вас се запрашале како изгледа животот на еден наркобос. Во следното видео погледнете ги неверојатните фотографии кои ги снимиле полицајците откако уапсиле познат мексикански наркобос. Мора да признаеме,…

Приказна која ќе ви ја заледи крвта: Оваа жена спиела со питон, а потоа…

Во средниот век постоела жена во Индија која како домашен миленик имала питон, змија која многу ја сакала. Нејзината змија од 4 метри одеднаш едноставно престанала да јаде. После неколку недели, мачни обиди во кои газдарицата на сите…

Зел огромно парче дрво… Вакво нешто немате видено!

Креативноста може да се искаже на многу начини, а прво што ви паѓа на памет е сликање, боење... Меѓутоа, овој човек сакал нешто специјално, нешто што на секој дом би му дало модерен изглед. Погледнете го видеото и уверете се сами:…

Наследила куќа, а потоа во неа пронашла мистериозна кутија (фото)

Корисник на Imgur неодамна со своите пријатели споделил една навистина необична приказна. Имено, неговата девојка пред неколку месеци ја наследила куќата. Откако почнала со реновирање, пронашла мистериозна кутија заклучена со катанец.…

Овие „финти“ ќе ви го олеснат чистењето! (видео)

Работите околу чистењето на куќата дефинитивно не се на листата кои без проблем ги извршувате, туку сакате да ги одолговлекувате. Меѓутоа, од денес овие работи ќе ви станат многу полесни. Во видеото подолу погледнете 25 неверојатни…

Како ќе изгледаат луѓето за 1.000 години? (видео)

Дали некогаш сте се запрашале како луѓето ќе изгледаат за 1.000 години? Организацијата ASAPScience објави ново видео во кое нуди можен одговор... Како што претпоставуваат, луѓето ќе имаат поинакци лица, очи и друга боја на кожата.…

Студентите го прашале професорот зошто не се оженил, а неговиот одговор ги оставил во…

Студентите го прашале професорот: „Вие сте толку искрен и мудар. Сите ве почитуваат, сакаат да ве следат. Но сепак, многу не интересира една работа, зошто никогаш не се оженивте?“ Професорот, зачуден од ова прашање, се отворил и…

Децата се сокриле под базен. Она што ова куче го направило е пресмешно

Оние моменти кои се случуваат непланирано често ни остануваат најдолго во сеќавање. Овие малечки си играле со своето куче и се сокриле под базен. Кучето пришло до базенот, а потоа направило нешто пресмешно...