Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

20 години бил во бегство поради убиство, а уапсен бидејќи не носел маска во продавница

Полицијата во Варшава уапси маж осуден за убиство, кој дваесет години е во бегство, бидејќи не носел маска во продавница, изјави во вторникот портпаролката на полицијата.

Човекот е приведен од полицијата во областа Биелани бидејќи не носел маска“, изјави Елвира Козловска.

Приведен е 45-годишен маж. Тој треба да одлежи 25-годишна затворска казна.

Козловска одби да каже за какво убиство се работи.

Можеби ќе ве интересира

Расчистено убиството во Струмица, сторителите се лишени од слобода

M T

Уапсен осомничениот за убиство на шест лица на парадата во Чикаго

M T

Еве што треба да знаете за тоа како се шират мајмунските сипаници – И дали треба да носите маска

M T

Првоосомничениот за убиството на Тот спроведен во Затвор Скопје за издржување мерка притвор

M T

На преминот Долно Блаце уапсен Албанец баран од Интерпол

M T

Страшно убиство во Атланта – Бебе погодено со куршум во пукотница на две банди

M T