Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » убиство
Македонија Во тренд...

Првоосомничениот за убиството на Тот спроведен во Затвор Скопје за издржување мерка притвор

M T
А.Ѓ.(28) , првоосомничениот за кривичното дело убиство на Денис Тот ноќеска (13.04.2022) околу 02 часот е спроведен во КПУ Затвор Скопје за издржување на мерката...
Свет

Страшно убиство во Атланта – Бебе погодено со куршум во пукотница на две банди

M T
Страшното убиство се случило на улиците на американскиот град Атланта, кога во пукотница која се случила меѓу членови на две банди, еден куршум залутал и...
Свет

Повеќекратно убиство во Милвоки – Во куќа пронајдени пет тела

M T
Мртвите тела на пет лица се пронајдени во куќа во американскиот град Милвоки, а полицијата смета дека се работи за повеќекратно убиство, соопштија локалните власти....
Свет

20 години бил во бегство поради убиство, а уапсен бидејќи не носел маска во продавница

M T
Полицијата во Варшава уапси маж осуден за убиство, кој дваесет години е во бегство, бидејќи не носел маска во продавница, изјави во вторникот портпаролката на...
Македонија

Притвор за девојката од Велес осомничена за убиство на нејзиниот партнер

M T
Судот ѝ определи притвор од 30 дена на 23-годишната девојка од Велес осомничена за убиството на нејзиниот партнер, соопшти ​​Основното јавно обвинителство во Велес. Според...
Македонија

Убиство во Велес, приведена 23-годишна девојка

M T
Денеска (29.09.2021) во 05.00 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода П.И.(23) од Велес, поради сомнение дека околу 02.20 часот...
Свет

Грчкиoт пилот кој ја уби сопругата пред својата ќерка пристигна во судот во панцир и под силно обезбедување

M T
Грчкиот пилот Бабис Анагностопулос (33) денеска се појави пред судот во Атина, поради убиството на неговата сопруга, што го призна, откако повеќе од еден месец...
Свет

Двојно убиство во Германија, убиецот во бегство

M T
Две лица загинаа во пукање во западногерманскиот град Еспелкамп, во сојузната покраина Северна Рајна-Вестфалија, пренесува германски „Билд“. Како што се наведува, полицијата излегла на местото...
Македонија

Притвор за шест лица, расчистено убиството во Прилеп

CENTAR MKD
Надворешната канцеларија за криминалистички работи- ОВР Прилеп на 15.10.2020 поднесе кривична пријава против Ш.А. (35), М.Л. (39), С.К. (20), М.А.(26), Џ.Л.(54), С.А. (23) поради основано...