18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БИЗНИС

Тргна исплатата на МОЈ ДДВ – Дали ги добивте парите на вашите сметки?

Започна исплатата на повратот на ДДВ на граѓаните.

Имено од почетокот на месец мај се врши исплата на повратот на средства за периодот јануари, февруари и март, односно првото тримесечје од 2024, но со оглед дека имаше неколку неработни денови, исплатата трае подолго време.