26.8 C
Скопје
19. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
SHOWBIZ

Почина познатата американска актерка: Се прослави со улогата во „Брилијантин“ ВИДЕО

Актерката Сузан Бакнер почина на 72-годишна возраст во Мајами.

Тажната вест ја соопшти нејзиното семејство, наведувајќи дека Сузан починала мирно опкружена со најблиските, пишува Deadline.

Актерката ја играше Пети Симкокс со Оливија Њутн-Џон и Џон Траволта во блокбастерскиот филм Брилијант од 1978 година.

Пред нејзината актерска кариера, таа беше Мис Вашингтон во 1971 година, а во септември стана финалистка на десетте најдобри на изборот за Мис Америка 1972 година.