Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет Мозаик

Брајан Адамс позитивен на Ковид-19 по летот за Италија

Канадскиот пејач Брајан Адамс во четвртокот соопшти дека бил позитивен на Ковид-19 откако одлета во Италија и дека е во болница.

Адамс, кој исто така е фотограф, дојде во Милано да го промовира календарот на Пирели за 2022 година, кој тој го снимал.

„Еве ме, штотуку пристигнав во Милано и по втор пат за еден месец сум позитивен на тестот за Ковид. Сега сум во болница“, напиша тој во објава на Инстаграм, споделувајќи фотографија на која седи покрај маса со маска на лицето.

Можеби ќе ве интересира

СЗО најавува крај на пандемијата во Европа

M T

Британскиот министер за здравство: 20.000 луѓе годишно умираат и од грип, па не ја затвораме земјата

M T

ЕMA: Лекот на „Фајзер“ против Ковид-19 ќе биде во употреба за неколку недели

M T

МЗ: Зголемен број на реинфекции со Ковид 19, расте процентот на заразени со Омикрон

M T

50.126 новозаразени од Ковид-19 во Грција

M T

Во САД речиси милион случаи на Ковид-19 во еден ден

M T