Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во Србија 61 нов случај на коронавирус, нема починати

фото: илустрација/Pixabay

Во Србија се регистрирани уште 61 случај на коронавирус. Нема починати.

Во изминатите 24 часа биле тестирани 6.814 лица.

На апарати за дишење се приклучени 23 лица, пренесува „Блиц“.

спонзорирано: