17.8 C
Скопје
14. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет Во тренд...

Во Франција скоро 8.000 нови случаи на коронавирус

фото Pixabay

Бројот на нови случаи на коронавирус во Франција е зголемен за 7.852 во изминатите 24 часа, објавија денеска француските здравствени власти.

Тоа е зголемување во споредба со вчера, кога бројот на новозаболени беше 6.158, пренесува „Ројтерс“.

Вкупниот број на заболени со Ковид-19 во Франција од почетокот на епидемијата е 395.104.

Во изминатите 24 часа, починале 37 лица, со што вкупниот број на смртни случаи од Ковид-19 е 30.999

Можеби ќе ве интересира

Шест знаци кои укажуваат на згрутчување на крвта

CENTAR MKD

Научниците предупредуваат: Наскоро може да се појави нова мутација која ќе ги надмудри вакцините против ковид-19

CENTAR MKD

Коронавирус дневна статистика: Починаа уште 7 лица, 16 се новозаразени

CENTAR MKD