22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Направи Сам

Направете сами заштитна маска за само 2 минути

Еве начин како сами да направите заштитна маска од хартиени салфети за само 2 минути.Потребни ви се: хартиени салфети, гумички за тегла и селотејп.
Начинот на изработка е многу едноставен и маската се прави во само неколку чекори.

Погледнете го краткото видео со инструкции:

.

Можеби ќе ве интересира

Од утре во Грција може да се влезе и со брз тест

M T

Висока температура и губење на чувство за мирис не се повеќе клучни симптоми за коронавирус – Еве кои се симптомите кои најчесто се манифестираат

M T

Во Хрватска 113 нови случаи на коронавирус, три лица починаа

M T