22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дезинфекција

Tag : дезинфекција

Коронавирус Centar Свет Во тренд...

Беа земја за пример во мај, а сега бележат и по 600 новозаразени дневно

CENTAR MKD
Во Јапонија, во последните 24 часа се регистрирани 664 нови случаи на инфекција со коронавирус. Според најавата на Министерството за здравство, нема смртни случаи од...
Коронавирус Направи Сам Во тренд...

Чини помалку од 5 денари: Направете сами заштитна маска за само 2 минути

CENTAR MKD
Еве начин како сами да направите заштитна маска од хартиени салфети за само 2 минути.Потребни ви се: хартиени салфети, гумички за тегла и селотејп. Начинот...
Коронавирус Направи Сам

Направете сами заштитна маска за само 2 минути

CENTAR MKD
Еве начин како сами да направите заштитна маска од хартиени салфети за само 2 минути.Потребни ви се: хартиени салфети, гумички за тегла и селотејп. Начинот...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Фотогалерија: Пред Дебар како на филмовите – секое возило се дезинфицира од луѓе под полна самозаштита

CENTAR MKD
– Денес активностите на припадниците на Дирекцијата за заштита и спасување за деконтаминација на возилата продолжуваат на двата пункта во кризното подрачје на територијата на...