25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » метеоролози
СВЕТ

Унгарските власти ги отпуштија метеоролозите поради погрешни прогнози

M T
Унгарските власти ги отпуштија шефовите на метеоролошката служба откако погрешно беше објавено лошото време, што предизвика одложување на големиот огномет. „Најголемиот огномет во Европа“ беше...