6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јавно здравје
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Пецаков ги прекрши законите, го загрози јавното здравје и мора да одговара

M T
Соопштение на СДСМ: Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за...
КоронавирусМакедонијаВо тренд...ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Вакцинирајте се, за заштита на своето и јавното здравје

M T
Соопштение на СДСМ: Нашата татковина се наоѓа во деликатна фаза со мутацијата на вирусот КОВИД-19. Четвртиот бран на вирусот низ кој минуваме, но и антиваксерските...
КоронавирусМакедонијаВо тренд...ТОП ВЕСТИ

Ненад Коциќ: Вакцинирајте се, за моментите на среќа, за заштита на јавното здравје

M T
Прес-конференција на Ненад Коциќ, пратеник на СДСМ: Како општество се наоѓаме во деликатна фаза со мутацијата на вирусот КОВИД 19. Ваквите мутации, четвртиот бран на...
МакедонијаВо тренд...ТОП ВЕСТИ

Белкиса Зеќири: Наместо да повика на вакцинација, Мицкоски поттикнува кршење на мерките и го загрозува здравствениот систем

M T
Прес-конференција на Белкиса Зеќири, пратеничка на СДСМ: Партијата на Христијан Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ, застана зад протестите кои го загрозуваат јавното здравје и се противат на масовната...