11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

134 санкционирани возачи во Скопје, 17 без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 134 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 11 санкции, 17 мерки за возење без возачка дозвола, една мерки за возење под дејство на алкохол.
Изречени се шест мерки за нерегистрирани возила, три санкции за возач почетник, осум санкции за користење мобилен телефон, три мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира

241 санкционирани возачи во Скопје, 22 за користење мобилен телефон

M T

СДСМ: Мицкоски има интереси, затоа е кавгата во Скопје, за пари

M T

206 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

M T

155 санкционирани возачи во Скопје, 27 за брзо возење

M T

149 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

M T

135 санкционирани возачи во Скопје, 11 без возачка дозвола

M T