19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ребаланс
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Ребалансот на буџетот во застој оти претседателот на комисијата од ВМРО-ДПМНЕ си се шета во Египет

M T
Соопштение на СДСМ: „Комисијата за финансирање и буџет не одржува седница на која треба да се расправа за ребалансот на Буџетот за 2022 година. Добивај...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Со ребалансот обезбедуваме пари за поголеми плати, пензии и таргетирани мерки за поддршка на граѓаните

M T
Ребалансот на Буџетот за 2022 година изготвен од Владата предводена од СДСМ кој влезе во собраниска процедура има за цел да обезбеди продолжување на досегашните...
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

СДСМ: Пратениците да го поддржат ребалансот на Буџетот, за поголеми плати и пензии и заштеда на 200 милиони евра

M T
Владата предводена од СДСМ го утврди ребалансот на Буџетот за 2022 година. Овој ребаланс е исклучително важен со оглед на тоа што со него за...
МакедонијаБизнис

Советот на Град Скопје ќе расправа за ребаланс на буџетот за 2021 година

M T
На претстојната седница на Советот на Град Скопје ќе биде разгледуван Предлог за изменување на Буџетот на Град Скопје за 2021година со кој е предвидено...