29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » повреден
Војна во Украина Свет

Повреден репортер на „Фокс њуз“

M T
Репортер на „Фокс њуз“, Бенџамин Хол, синоќа беше повреден додека известуваше од околината на Киев. Тој е хоспитализиран, објави американската медиумска куќа. Хол работи како...
Македонија

Тешко повреден мотоциклист кај Кичевско

M T
Тешко повреден мотоциклист во сообраќајна несреќа што се случила вчера на крстосница на магистрален со локален пат кај кичевското село Другово. Според информациите, несреќата се...
Македонија

Тешко повреден работник, откако поправал вентилатор во фабрика

M T
На 04.09.2021 во 14,50 часот било пријавено дека во фабрика во с.Бистренци при извршување на работни задачи (поправка на вентилатор) Д.Б.(36) од с.Бистренци-Демир Капија се...
Македонија

78-годишен мотоциклист тешко повреден откако со мопед излетал од патот

M T
78-годишно лице од Велес се здобило со тешки телесни повреди откако излетал од коловозот со мопедот кој го управувал. Вчера околу 19.00 часот во СВР...
Македонија

Во сообраќајка кај Соборниот храм тешко повреден возач на електричен тротинет

CENTAR MKD
Во попладневните часови на 21 септември на скопскиот булевар Св. Климент Охридски, кај сервисната улица која води кон паркингот од Соборниот храм, се случила сообраќајна...