25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мотор
Македонија

Автомобил управуван од малолетник се судри со мотор, повредени се две лица

M T
Шестнаесетгодишно дете управувајќи автомобил се судри со мотор, пришто повредени се две лица. Сообраќајната несреќа се случи вчера на крстосницата од улицата „Македонско-косовска бригада“ и...
Македонија

Малолетник со мотор удри во приколка, со тешки повреди е пренесен во болница

M T
Седумнаесетгодишник е пренесен во прилепската болница со тешки повреди по сообраќајна несреќа што се случи вчера на селскиот пат кај местото викано „Рештарица“. МВР соопшти...
Македонија

Мотор удри во жена на улица во Битола

M T
Седумдесет и четиригодишна жена која пешачела на улицата Партизанска во Битола, вчера била прегазена од мотор. „Мотоцикл „јамаха“, со битолски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(28)...