21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Во сообраќајка кај Соборниот храм тешко повреден возач на електричен тротинет

Во попладневните часови на 21 септември на скопскиот булевар Св. Климент Охридски, кај сервисната улица која води кон паркингот од Соборниот храм, се случила сообраќајна незгода во која тешко бил повреден 36-годишен скопјанец, кој управувал електричен тротинет.

Тој се судрил со автомобил „мазда 3“ со скопски регистарски ознаки, управуван од 47-годишник од Скопје.

По незгодата, 36-годишниот Е.С. бил итно пренесен во градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира

108 санкционирани возачи во Скопје

M T

СДСМ: Заради бизнис интереси на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, стои Скопје

M T

241 санкционирани возачи во Скопје, 22 за користење мобилен телефон

M T

СДСМ: Мицкоски има интереси, затоа е кавгата во Скопје, за пари

M T

206 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

M T

155 санкционирани возачи во Скопје, 27 за брзо возење

M T