Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Прегазен пешак во Струмица

Пешак се здоби со тешки телесни повреди, вчера, по удар од автомобил во Струмица.

Несреќата се случи на улицата Климент Охридски.

„Патничко возило „мерцедес“, со бугарски регистарски ознаки, управувано од В.Д.(45) од селото Седларци, струмичко, удрило во пешакот С.С.(58) од Струмица. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица“, велат од МВР.

Можеби ќе ве интересира

Со мотоцикл удрил во пешак, двајцата завршиле во болница

M T

Излетало возило со полски ознаки кај Миладиновци, совозачот е тешко повреден

M T

Малолетен пешак тешко повреден по удар од автомобил

M T

Прегазен 55-годишен битолчанец, починал на лице место

M T

Автомобил прегази маж на скопската обиколница, пешакот починал на лице место

M T

Расчистено убиството во Струмица, сторителите се лишени од слобода

M T