19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » незгода
Македонија

78-годишен мотоциклист тешко повреден откако со мопед излетал од патот

M T
78-годишно лице од Велес се здобило со тешки телесни повреди откако излетал од коловозот со мопедот кој го управувал. Вчера околу 19.00 часот во СВР...
Македонија

Пешак завршил со тешки повреди откако во него удрило патничко возило на патот Битола-Ресен

M T
46 годишен пешак од Прилеп завршил со тешки телесни повреди откако вчера во него удрило патничко моторно возило на патот Битола-Ресен. За случката од МВР...
Македонија

Мотор удри во жена на улица во Битола

M T
Седумдесет и четиригодишна жена која пешачела на улицата Партизанска во Битола, вчера била прегазена од мотор. „Мотоцикл „јамаха“, со битолски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(28)...