Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : возило

Македонија

Расчистена кражба на возило, приведено едно лице во Скопје

M T
На 13.10.2021 во 14.30 часот на ул.„Пролет“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода Б.Д.(46) од Скопје, поради сомнение...
Македонија

Тешко повредена жена откако возило излетало од коловозот во Охридско

M T
На 02.09.2021 во 06.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со охридски регистарски ознаки, управувано...