Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Прилеп

На 29.06.2022 околу 15.40 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул „11 Октомври“ во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд“, управувано од А.И.(64) од с.Црнилиште, општина Долнени и мотоцикл „бенели“, управуван од М.Г.(65) од Прилеп, двете со прилепски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот М.Г., констатирани во Градската болница Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Можеби ќе ве интересира

Излетало возило со полски ознаки кај Миладиновци, совозачот е тешко повреден

M T

Повреден репортер на „Фокс њуз“

M T

Тешко повреден 41-годишен мотоциклист во Скопје

M T

Мотоциклист од Валандово се здобил со тешки повреди по удар од патничко возило

M T

Прегазен пешак во Струмица

M T

Тешко повреден мотоциклист кај Кичевско

M T