Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тешко повреден мотоциклист кај Кичевско

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајна несреќа што се случила вчера на крстосница на магистрален со локален пат кај кичевското село Другово.

Според информациите, несреќата се случила помеѓу автомобил „опел астра“, управуван од З. С. (56) од селото Другово, и мотоцикл „сузуки“, управуван од И. М. (40) од Скопје.

Притоа тешки телесни повреди добил мотоциклистот, констатирани во Општата болница во Кичево. Увид на местото на несреќата извршија полициски екипи.

Можеби ќе ве интересира

Излетало возило со полски ознаки кај Миладиновци, совозачот е тешко повреден

M T

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Прилеп

M T

Повреден репортер на „Фокс њуз“

M T

Тешко повреден 41-годишен мотоциклист во Скопје

M T

Мотоциклист од Валандово се здобил со тешки повреди по удар од патничко возило

M T

Прегазен пешак во Струмица

M T