5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тешко повреден скопјанец по пад од мотор

Триесет и шестгодишен скопјанец е тешко повреден откако возејќи мопед изгубил контрола и паднал на улица.

Несреќата се случила синоќ на ул.„Радишанска“ во Скопје.

По незгодата Т.М. бил пренесен во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира

Излетало возило со полски ознаки кај Миладиновци, совозачот е тешко повреден

M T

Се запали авион за време на лет, патниците плачеа и врескаа

M T

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Прилеп

M T

Повреден репортер на „Фокс њуз“

M T

Прегазен пешак во Струмица

M T

Тешко повреден мотоциклист кај Кичевско

M T