26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Излетало возило со полски ознаки кај Миладиновци, совозачот е тешко повреден

На 14.09.2022 во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Куманово, во близина на наплатна рампа Миладиновци и надвозник од клучка „Окта“, патничко моторно возило „шкода форман“ со полски национални ознаки, управувано од М.С.Н.(39) од Полска, изгубило контрола и излетало надвор од коловозот.

По несреќата совозачот М.М.Д.(47) од Полска бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ -Скопје каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

За настанот е известен Јавен Обвинител, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира

Тешко повреденa скопјанка, возило удрило во нејзиниот тротинет

M T

Малолетник тешко повреден откако возило удрило во неговиот велосипед

M T

Пронајдено одземено возило, приведени двајца крадци

M T

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Прилеп

M T

Повреден репортер на „Фокс њуз“

M T

Турски државјанин со возило удрил тројца полицајци во Словенија

M T