14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вентилатор
CentarМозаик

СПАС од летните горештини: Еве како да го добиете ефектот на климата со помош на вентилатор

M T
Клима уредот е совршено решение за топлите денови, но некои го немаат во секоја соба или едноставно не го сакаат. Сепак, постои стариот добар вентилатор...
Македонија

Тешко повреден работник, откако поправал вентилатор во фабрика

M T
На 04.09.2021 во 14,50 часот било пријавено дека во фабрика во с.Бистренци при извршување на работни задачи (поправка на вентилатор) Д.Б.(36) од с.Бистренци-Демир Капија се...