10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » графит
МАКЕДОНИЈА

Порака до јавноста преку графит: Интегритетот на институциите важен во борбата против корупцијата и судирот на интереси

M T
Интегритетот на институциите е прв чекор за спречување на корупцијата и судирот на интересите, а за негово зајакнување е значајно зголемувањето на транспарентноста на институциите...