19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вархеји
МАКЕДОНИЈА

Вархеји до опозицијата: Емоциите нема да ја носат земјата напред, уставните измени мора да се случат

M T
Уставните измени мора да се случат. Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји, се обрати до опозицијата, која е децидна дека нема да гласа за промена на...
МАКЕДОНИЈА

Вархеји очекува Скопје и Тирана во наредните денови да ги отворат пристапните преговори со ЕУ

M T
Говорејќи пред членовите на Европскиот парламент и парламентите на земјите на патот кон членство во ЕУ, еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји изјавил дека во сегашниот...