Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Претпладне со повремен дожд, попладне сончево со мала облачност

Денеска претпладне на места ќе има зголемена облачност и повремен локален дожд со ретки грмежи. Попладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 34 степени.

УВ=7

Во Скопје, претпладне ќе има зголемена облачност и повремен дожд со ретки грмежи.

Попладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Максималната температура ќе достигне до 31 степен.

Можеби ќе ве интересира

Сончево време со температура до 24 степени

M T

Облачно со локален дожд, температурата до 19 степени

M T

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

M T

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T

Променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд и грмежи

M T

Сончево и топло време со умерен ветер

M T