28.8 C
Скопје
27. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Камион излетал од патот во близина на ГП Блаце, возачот починал од срцев удар

Товарно возило со косовски регистарски ознаки вчера вечер излетало од патот во близина на Граничниот премин Блаце соопштија од МВР. Возачот на возилото кој бил пренесен во болница заради укажување на лекарска помош починал од срцев удар.

Според полицијата настанот се случил вчера на 03.08.2021 во 21.00 часот кога на магистралниот пат Граничен премин Блаце -Скопје, Н.Б.(55) од Приштина, управувајќи товарно возило „ман“ со полуприколка, со косовски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Н.Б. бил пренесен во Градска општа болница „8 Септември” за укажување на лекарска помош, но починал од срцев удар.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира

Пронајдени 100.000 швајцарски франци во автобус на Деве Баир, возачот ги криел во џеб

M T

За четири часа возење, направи 42 прекршоци и предизвика несреќа

M T

Почина Мирослав Лазански

M T