16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кафе
Centar Мозаик

Не го фрлајте КАФЕТО! – Искористете го за да ги исчистите ОВИЕ ПЕТ РАБОТИ во вашата кујна

M T
Талогот од кафе е абразивен, што го прави одличен чистач за тенџериња, тави, рерни и фиоки во фрижидер со непријатен мирис. Чистењето на овие тешки...
Centar Кујната од Centar

Најкремастиот сладолед од кафе: Вистинско летно освежување за сите сетила

M T
Брзо е готов, само треба време да се стегне. Вистинско време е да пробате нешто поинакво, како сладолед од кафе. Ова задоволство е совршена комбинација...
Свет Showbiz

Дејвид Бекам ги насмеа фановите со видеo од Јадран: Не можам ни кафе да се напијам на мир

M T
Дeјвид Бекам ги насмеа своите следачи на Инстаграм со најново видео од семејниот одмор во Хрватска. Тој се пошегува на сметка на сопругата Викторија и...
Centar Мозаик Здравје

ВАЖНА Е ВИСТИНСКАТА МЕРКА – Една и пол до три и пол шолји кафе дневно, помал ризик од смрт

M T
Луѓе кои пијат умерени количини кафе, една и пол до три и пол шолји дневно, незасладени или засладени со шеќер, се изложени на помал ризик...
Centar Мозаик Во тренд...

Сите често ја правиме оваа грешка кога правиме кафе – Внимавајте може да биде опасно по здравјето

M T
Дали ви се случува наутро, додека сеуште не сте се разбудиле, да ставите вода во ѓезве и само поспано да заборавите на тоа?! Не се...
Мозаик Во тренд...

Изборот на кафе открива СЕ ЗА КАРАКТЕРОТ!

M T
За повеќето луѓе е речиси незамисливо денот да го започнат без барем една шолја кафе. Без разлика дали сакате домашни или инстант варијанти, вашиот омилен...
Centar Мозаик Здравје

Еве што се случува во вашето тело ако пиете кафе секое утро

M T
Повеќето од нас го сакаат кафето, а се прави од печени зрна од одредени растителни видови. Степенот на нивното печење влијае на јачината на пијалокот....
Мозаик Здравје

Што ќе се случи ако одеднаш престанете да пиете КАФЕ?!

M T
Невозможно е да се замисли почетокот на денот без кафе. Ја подобрува концентрацијата, расположението и буди. Ако сакате да престанете да пиете кафе, експертите ве...
Коронавирус Centar Бизнис Свет

Загриженост поради ширењето на делта сојот: Погодена индустријата за кафе, државните ограничувања влијаат на залихите

M T
Виетнам е друга земја што ја зголеми загриженоста за глобалното снабдување со кафе бидејќи најголемиот град во земјата останува затворен како дел од мерките за...
Centar Мозаик Кујната од Centar Во тренд...

СИТЕ ЈА ПРАВАТ ОВАА ГРЕШКА – Еве поради што, кафето ви има поинаков вкус

M T
Ако треба да им се верува на експертите, овој метод е погрешен. Домашното, турско кафе, како што се вика, е пијалок што традиционално се подготвува...