7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кофеин
ТЕМАЗДРАВЈЕ

Кои се придобивките од пиењето кафе: омилениот пијалок на многу луѓе може да го намали ризикот од дијабетес

CENTAR MKD
Се чини дека навиката на многумина кои го започнуваат денот со шолја кафе може да има дополнителни придобивки освен самото будење, а новото истражување кај...
ТЕМАМОЗАИКЗДРАВЈЕ

Кофеинот го зголемува нивото на енергија, но и нивото на стрес: Неколку пијалоци кои имаат ист ефект како кафето

M T
Кофеинот го подига нашето ниво на енергија и расположение, но и нивото на стрес во телото. Ние само сакаме да пиеме кафе. Но, пречестото пиење...
МОЗАИКЗДРАВЈЕ

Што ќе се случи ако одеднаш престанете да пиете КАФЕ?!

M T
Невозможно е да се замисли почетокот на денот без кафе. Ја подобрува концентрацијата, расположението и буди. Ако сакате да престанете да пиете кафе, експертите ве...