27.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Став

Category : Став

Centar Став Македонија

Јовановиќ: Знае ли Бранко, очигледно жив и преку ден, кој е и каков е обичниот Македонец?

CENTAR MKD
Фејсбук статус на аналитичарот Ненад Јовановиќ: Знае ли Бранко, очигледно жив и преку ден, кој е и каков е обичниот Македонец? Како живее. Какви се...
Коронавирус Centar Став Анализа Во тренд...

Анализа: Мицкоски зборува едно, Марковски друго, двајцата го загрозуваат здравјето

CENTAR MKD
Инфектологот Вело Марковски, член на Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ, јавно откри дека на Уставен суд ќе ја оспори мерката за носење заштитна маска на...
Став Во тренд...

“Специјално прашање до Захариева: Што мајка барале вашиот Тодор Живков, Маргарет Тачер, и 124 официјални државни делегации на погребот на Тито?”

CENTAR MKD
Специјално прашање до Захариева: Што мајка барале вашиот Тодор Живков, Маргарет Тачер, и 124 официјални државни делегации на погребот на Тито?, прашуваат од фан страната...
Centar Став Анализа Во тренд...

Бугарија осамена, Германија и ЕУ принципиелни кон Македонија – Нема никакви разговори и компромиси поврзани со идентитет и јазик, тие се завршена работа со Преспанскиот договор

CENTAR MKD
АНАЛИЗА НА CENTAR.MK...
Centar Став Македонија

Анализа: Некрофилската кампања на Мицкоски нема да го спаси здравјето на граѓаните

CENTAR MKD
Христијан Мицкоски очајно се обидува да и се наметне на јавноста како најголем заштитник на здравјето на граѓаните. Но тоа го прави само декларативно, со...
Став Македонија Во тренд...

Академска брилијантност и флексибилност

CENTAR MKD
Автор: др. Петра Клеиндиенст, асистент професор на Факултетот за општествени применети студии во Нова Горица, Словенија Секој од нас посакува да биде брилијантен. Да го...
Коронавирус Став Македонија Анализа

АНАЛИЗА: ВМРО ДПМНЕ се буни за намалувањето на платите на пратениците и администрацијата – продолжува да и’ прави проблеми на Владата во справувањето со коронавирусот

CENTAR MKD
Откако триумфално соопштија дека успеале да го поништат тендерот за набавка на респираторни машини кој бил криминален, ВМРО ДПМНЕ и денеска реагира. Откако лидерот на...
Став Македонија ТОП ВЕСТИ

Centar коментар: Зошто ВМРО ДПМНЕ не нарача респиратори од 6.000 евра и ја части државата и нацијата?

CENTAR MKD
“Под притисок на јавноста и ВМРО-ДПМНЕ Филипче го поништи профитерскиот теднер за набавка на респиратори по екстремно високи цени. Спасени се илјадници евра. Филипче под...
Centar Став Македонија Во тренд...

Ненад Јовановиќ: Повторно иста приказна како во времето на гнасниот груевизам

CENTAR MKD
Фејсбук статус на аналитичарот Ненад Јовановиќ: Повторно иста слика. Повторно иста приказна како во времето на гнасниот груевизам. Две нарации на митингот на бандите на...
Centar Став Македонија

Јовановиќ: ВМРО-ДПМНЕ е пуштен “од врата до врата”, граѓаните ги бркаат, не сакаат да ги слушнат и видат”

CENTAR MKD
Фејсбук статус на аналитичарот и колумнист Ненад Јовановиќ: Јанушев: Заев за пусти пари го предаде својот народ. Имам информација од терен дека тој ист народ,...
Став ТОП ВЕСТИ

Авион принудно слета во Украина, четворица загинати

CENTAR MKD
Четири лица загинаа кога авион Антонов АН-12 слета во Украина, соопшти Министерството. Транспортниот авион АН-12 морал да слета итно во близина на украинскиот град Лавов...
Став Македонија

Колумна на Сотир Габеловски: Ова не е битка за партија

CENTAR MKD
Во многу така наречени битки од минатото политичките лидери и партии потенцирале дека одреден изборен циклус е историски најважен, во тој момент. Тоа се случува...