Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Здравје » Page 52

Category : Здравје

Здравје

Сите го имаат во својот дом, а никој не знае дека ја отстранува болката во кичмата за 12 часа

CENTAR MKD
Болките во кичмата можат да бидат многу силни. Тие не спречуваат во функционирање и извршување на секојдневните обврски. Овде ќе ви покажеме решение кои ќе...
Здравје

Секојдневни намирници кои го уништуваат пенисот, а не знаете

CENTAR MKD
Машкото здравје зависи од доброто функционирање на тестостеронот, а на него неповолно влијае индустриската храна, опиодите, па и популарните газирани пијалаци. Сè се сведува на...
Здравје

Овој рецепт го подобрува видот, ги отстранува мастите од џигерот, го чисти дебелото црево…

CENTAR MKD
Со стареењето успоруваат и разни телесни функции што доведува до проблеми како што се запушено дебело црево и губење на видот. Понекогаш маснотии може да...
Здравје

Ако редовно ја јадете оваа храна ќе живеете подолго: Најздравиот оброк е прилично евтин

CENTAR MKD
Во оние делови од светот каде луѓето доживуваат длабока старост, многу се консумира оваа намирница. Прилично е евтина, можете и сами да ја одгледувате, а...
Здравје

Одлучивте да ги оставите цигарите? Еве што се случува во вашиот организам веќе во првите 20 минути

CENTAR MKD
Одлучивте да ги оставите цигарите? Она што се случува во вашиот организам веќе во првите 20 минути е неверојатно. Секако, процесот зависи од човек до...
Здравје

Само една лажица и ќе го испразните стомакот за 2 минути – ќе ги исчистите и отровите од телото

CENTAR MKD
Нашите црева се многу важни и од време на време треба да се прочистат од отрови кои се собираат во организмот, поради конзумирање на разни...
Здравје

Само една голтка наутро: Тенот е посвеж, изгледот подмладен, црниот дроб поздрав

CENTAR MKD
Црниот дроб во нашиот организам има улога на фабрика за крв. Учевствува во процесот на обновување на крвта. Исто така, помага во зајакнување и стимулација...
Здравје

Најмоќниот еликсир за зимските денови – лечи анемија, импотенција, главоболка, чир…

CENTAR MKD
Овој рецепт ќе ви помогне кај многу здравствени тегоби! За подготовка ви се потребни: половина килограм квалитетен ливадски мед, половина килограм мелени ореви и еден...
Здравје

Тајна напивка за добар секс – еве како да направите „домашна вијагра“

CENTAR MKD
Традицијата на користење на оваа магична напивка настанала во Индија, а ја консумирале младите за нивниот сексуален живот да биде побогат. Тајната на напивката е...
Здравје

Го чисти телото и лечи дури 50 болести, а се прави за 5 минути

CENTAR MKD
Истражувањата потврдиле дека овој чај има исклучителна улога во решавање на многу здравствени проблеми. Има позитивен ефект во случаи на деменција или рак. Главната состојка...