Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » надуеност
Здравје

Надуеност и гасови – Што ги предизвикува и како да ги спречите?

M T
Надуеност и гасови – дали често имате проблеми со овие симптоми? Оваа непријатност е предизвикана од акумулација на воздух во желудникот или цревата. Иако надуеноста...
МозаикЗдравје

Можете да спречите надуеност, еве и како: Тајната е во видот на гравот и начинот на подготовка

M T
Има видови на грав кои предизвикуваат повеќе надуеност, но со начинот на кој ја подготвувате храната може да се влијаете на ова непријатно чувство. Мешунките...
Здравје

Надуеност – Ослободете се од овој проблем засекогаш!

M T
Еве го решението! Чувството на надуеност и присуството на гасови навистина може да го „расипе“ денот. Не се чувствувате добро, вашата облека изгледа лошо, а...