22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Кадиров им се закани на Украинците: Сите наши досегашни постапки ќе им изгледаат како детски шеги

Рамзан Кадиров, чеченскиот лидер и човек близок до рускиот претседател Владимир Путин, на Телеграм ја објави новата тактика на руските сили во војната против Украина.

– Преминуваме кон нова тактика на специјалната операција против украинските нацисти. Нема повеќе да се занимаваме со нив. Разговарав за сите детали со Магомед Даудов, шефот на Оперативниот штаб на Република Чеченија за спроведување на операцијата – рече Кадировиќ.

Тој смета дека на тој начин „непријателот ќе се соочи со најтешките последици од новиот план за одмазда“.

– Сите наши досегашни постапки ќе им личат на детски шеги. Наскоро украинските сили ќе бидат многу, многу лоши. Запомнете ги овие зборови – рече Кадиров.

Можеби ќе ве интересира

Кадиров најавува изненадување за украинските сили

M T

Кадиров незадоволен од руската војска: Ќе разговарам со Путин

M T

Кадиров: Ги почитувам Украинците, жалам што не разбираат дека Западот ги искористува

M T

Конашенков предупредува: Украинците планираат артилериски напади на територијата на нуклеарната централа Запорожје од Никопол

M T

Кадиров: Знам што се случува на Косово, тоа е сложена ситуација во кој има трет поттикнувач – НАТО

M T

Кадиров: Украина е веќе решено прашање, Полска е следната

M T