11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСветВо тренд...

Кадиров најавува изненадување за украинските сили

Борците на тимот „Ахмат“ подготвуваат „интересно изненадување“ за украинските сили, напиша денеска на својот Телеграм канал лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров.

Тој изјави дека „сè уште нема да открие што подготвува тимот за денацификација на Украина на чело со султанот Рашаев за украинските милиции, бидејќи тоа ќе се знае наскоро“.

Кадиров посочува дека сите акции на борците се прецизно планирани и истакна дека специјалната воена операција успешно се одвива во областа на одговорност на чеченските сили, благодарение на нивниот хероизам, како и рационализираната соработка со заедничките сили.

Украинската армија продолжува да го гранатира Керсон. Харков и денеска без струја и вода. Кремљ не гледа предуслови за можни преговори меѓу претседателите на Русија и Украина.

Украинската армија подготвува голема офанзива во областа на нуклеарната централа Запорожје, изјави Владимир Рогов, член на Главниот административен совет на регионот Запорожје.

Можеби ќе ве интересира

Кадиров им се закани на Украинците: Сите наши досегашни постапки ќе им изгледаат како детски шеги

M T

Кадиров незадоволен од руската војска: Ќе разговарам со Путин

M T

Кадиров: Ги почитувам Украинците, жалам што не разбираат дека Западот ги искористува

M T

Кадиров: Знам што се случува на Косово, тоа е сложена ситуација во кој има трет поттикнувач – НАТО

M T

Кадиров: Украина е веќе решено прашање, Полска е следната

M T

Наредба на Кадиров: Чеченските единици остануваат во Украина до крајот на Специјалната воена операција

M T