11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Кадиров незадоволен од руската војска: Ќе разговарам со Путин

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров го критикуваше раководството на руската армија за украинската офанзива на североистокот на Украина.

Кадиров на својот канал Телеграм предложи дека рускиот претседател Владимир Путин можеби не е свесен за реалната ситуација.

„ Направија грешки и мислам дека ќе ги извлечат потребните заклучоци. Доколку денеска или утре нема промени во стратегијата, ќе бидам принуден да разговарам со раководството на Министерството за одбрана и раководството на државата за да им ја објаснам реалната состојба на теренот. Тоа е многу интересна ситуација. Би рекол дека е зачудувачка“ објави Кадиров.

Можеби ќе ве интересира

Бербок го обвини Путин за терор

M T

Зеленски потпиша указ за неможност за преговори со Путин

M T

Путин повика да се посвети посебно внимание на безбедноста на децата од новите региони

M T

Путин: Имаме рекордна жетва, Западот е виновен за кризата со храна

M T

Британско Министерство за одбрана : Путин за неколку дена ќе објави анексија на окупираните делови на Украина

M T

Британската министерка за надворешни работи: Говорот на Путин предизвикува страв од ескалација на конфликтот

M T