21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кадиров
Војна во УкраинаСвет

Кадиров им се закани на Украинците: Сите наши досегашни постапки ќе им изгледаат како детски шеги

M T
Рамзан Кадиров, чеченскиот лидер и човек близок до рускиот претседател Владимир Путин, на Телеграм ја објави новата тактика на руските сили во војната против Украина....
Војна во УкраинаСветВо тренд...

Кадиров најавува изненадување за украинските сили

M T
Борците на тимот „Ахмат“ подготвуваат „интересно изненадување“ за украинските сили, напиша денеска на својот Телеграм канал лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров. Тој изјави дека „сè...
Свет

Кадиров незадоволен од руската војска: Ќе разговарам со Путин

M T
Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров го критикуваше раководството на руската армија за украинската офанзива на североистокот на Украина. Кадиров на својот канал Телеграм предложи дека рускиот...
Војна во УкраинаСвет

Кадиров: Ги почитувам Украинците, жалам што не разбираат дека Западот ги искористува

M T
Украинските сили претрпеа големи загуби додека извршуваа самоубиствени контраофанзиви, објави чеченскиот лидер Рамзан Кадиров на Телеграм. Нашите борци заедно со сојузничките сили ја продолжуваат офанзивата...
Свет

Кадиров: Знам што се случува на Косово, тоа е сложена ситуација во кој има трет поттикнувач – НАТО

M T
За тензичната ситуација во Косово се огласи и чеченскиот лидер Рамзан Кадиров кој на својот канал Телеграм изјави дека и тој ја следи ситуацијата меѓу...
Војна во УкраинаСвет

Наредба на Кадиров: Чеченските единици остануваат во Украина до крајот на Специјалната воена операција

M T
Чеченските единици ќе останат во Украина и во Донбас до крајот на специјалната воена операција, изјави за РИА Новости пратеникот од Државната дума Адам Делимханов....
Свет

Кадиров и се заканува на Полска: Ако добиеме наредба, за шест секунди ќе ви покажеме на што сме способни

M T
Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров и се закани на Полска. Тој на својот канал на Телеграм објави видео во кое вели „го интересира Полска“. – По...
Војна во УкраинаСвет

Велика Британија: Кадиров го надгледува распоредувањето, а неговиот братучед е командант во Мариупол

M T
Министерството за одбрана на Велика Британија го објави најновиот извештај за нападите на руската армија врз Украина. И покрај фактот што руските сили го опколија...
Војна во УкраинаСвет

Кадиров до Ердоган: „Не дозволувајте да ве измамат“

M T
Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров им се обрати на турските власти, потсетувајќи дека во металуршкиот комбинат „Азовстал“ во Мариупол има криминалци вклучени во бруталните убиства на...
Свет

Кадиров нуди еден милион долари за информација

M T
Лидерот на руската република Чеченија Рамзан Кадиров понуди награда од еден милион долари за посебни информации. Станува збор за информацијата каде се наоѓа баталјонот на...
Војна во УкраинаСвет

Кадиров: До ручек ќе имаме целосна контрола над „Азовстал“

M T
Лидерот на руската република Чеченија, Рамзан Кадиров, изјави дека руските сили денеска ќе имаат целосна контрола над фабриката за челик „Азовстал“ во Мариупол. „ Пред...
Војна во УкраинаСвет

Кадиров им се заканува на Украинците: Ќе го окупираме Киев, тоа ви го гарантирам

M T
Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров утринава изјави дека руската армија ќе нападне бројни украински градови, вклучувајќи ги Мариупол и Киев. – Ќе има офанзива, не само...
Свет

Кадиров со закана до Маск: Не се натпреварувајте со мојот претседател, нема да биде смешно

M T
Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, доби остар одговор од еден од сојузниците на рускиот претседател Владимир Путин, откако го предизвика рускиот лидер да се...