19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

Пукање во Марсеј: Напаѓачи отвориле оган врз возило, има мртви

Две лица загинаа во престрелка во Марсеј, јави денеска АФП, повикувајќи се на полициски извори.

Според првичните податоци, инцидентот се случил во северниот дел на градот, кога сторителите отвориле оган врз возило на автопатот. Во нападот, кој се случил синоќа, загинале сите што биле во возилото.

Убиените се на возраст од 20 до 30 години, а нивниот идентитет засега е непознат.

АФП потсетува дека од почетокот на годината во овој регион се убиени 22 лица, од кои повеќето во самиот град, што укажува дека во многу случаи нападите се поврзани со трговија со дрога.

Можеби ќе ве интересира

Пукање на забава во Милано, едно лице загина друго е рането

M T

Двајца напаѓачи убиле 10 лица, а повредиле најмалку 15 во Канада

M T

Пукање во супермаркет во Орегон, најмалку три лица загинаа меѓу кои и напаѓачот

M T

Двајца напаѓачи убиле човек пред банка во Ливерпул, а потоа избегале со електрични велосипеди

M T

Пукање во забавен парк во Чикаго, повредени три лица

M T

Две лица загинаа во пукање во црква во Алабама

M T