Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : мртви

Свет

Талибанците пукаа на луѓе со развиорено авганистанско знаме, настана стампедо, има и мртви

M T
Неколку луѓе се убиени денеска во градот Асадабад кога талибанците отвориле оган врз луѓе кои го носеле националното знаме за време на собир по повод...