Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мртви
Војна во Украина Свет ТОП ВЕСТИ

Украина: 7 мртви и 34 ранети во нов руски напад на Харков

M T
Седум лица ги загубија животите, а 34 се повредени во руски напад во неделата во станбена област во Харков, голем град во североисточна Украина, соопшти...
Свет

Тројца мртви во престрелка во Србија – убил пријателка, полицаец, а потоа се застрелал себе

M T
Полициски службеник од полициската управа во Зајечар, Србија, со иницијали И. Ѓ. (28) е убиен синоќа на службена должност кога во него од огнено оружје...
Свет

Талибанците пукаа на луѓе со развиорено авганистанско знаме, настана стампедо, има и мртви

M T
Неколку луѓе се убиени денеска во градот Асадабад кога талибанците отвориле оган врз луѓе кои го носеле националното знаме за време на собир по повод...