14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

251 санкционирани возачи во Скопје, 136 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 251 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 136 санкции, 20 мерки за возење без возачка дозвола, 38 мерки за возење под дејство на алкохол.

Изречени се 12 мерки за нерегистрирани возила, осум санкции за возач почетник, шест мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира

57 санкционирани возачи на територија на СВР Битола

M T

111 санкции за брзо возење

M T

108 санкционирани возачи во Скопје

M T

СДСМ: Заради бизнис интереси на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, стои Скопје

M T

241 санкционирани возачи во Скопје, 22 за користење мобилен телефон

M T

СДСМ: Мицкоски има интереси, затоа е кавгата во Скопје, за пари

M T