Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » напаѓачи
Свет

41 месец затвор за еден од напаѓачите на Капитол – најголемата казна досега

M T
Скот Ферлемб, кој беше снимен како удира полицаец за време на нападот на американскиот Капитол на почетокот на годината, доби затворска казна од 41 месец,...
Македонија

Двајца браќа истепале полицајци во Струга

M T
Двајца браќа со тупаници и шлаканици нападнале полицајци во Струга. Поради опасност од бегство, судот им определи притвор на напаѓачите. „Двајца браќа од струшко Велешта,...