Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ддв назад кон граѓаните

Tag : ддв назад кон граѓаните

Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Државата ќе враќа до 4.500 денари – еве кога ќе биде викендот без ддв

CENTAR MKD
Продолжениот викенд за 11 октомври ќе биде викнд без ДДВ. Покрај новите рестрикции, Владата на седницата вечерва одлучи продолжениот викенд за 11 октомври да биде...