Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Сања Лукаревска

Tag : Сања Лукаревска

Centar Бизнис Во тренд...

Државата им помага на погодените компании – За секој вработен плата од 14.500 до 21.776 денари, Лукаревска детално ги објави условите

CENTAR MKD
Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска заедно со Министерот за финансии Фатмир Бесими денес одржаа заедничка прес конференција посветена на Законот за финансиска...
Centar Бизнис Во тренд...

Изгласани законските измени – Викенд без ДДВ обезбедува повеќе пари кај граѓаните и зголемена приватна потрошувачка, вели власта

CENTAR MKD
Со задоволство може да кажам дека денеска Собранието на Република Северна Македонија ги изгласа измените на Законот за враќање на дел од данокот на додадена...
Бизнис

Лукаревска: До 25 Април односно до крај на април не може да знаеме дали од оптимизам ќе влеземе во песимизам, сепак тој датум да го испочитуваме, да ги направиме анализите, да видиме каде имаме драстични потрфлања

CENTAR MKD
– Не треба да се заборави фактот дека и државата, односно институциите кои што ги правеле овие уредби многу претпазливо ги гледале сите оние аспекти...
Бизнис Во тренд...

Скенирајте фискални сметки, наскоро стартува голема наградна игра на УЈП – еве како ќе функционира

CENTAR MKD
Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, информираат од Министерството за финансии. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник...