Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Во Кумановско уапсени Авганистанци кои нападнале и ограбиле Индиец

Во атарот на кумановското село Табановце, полицајци од Регионалниот центар за гранични работи, во соработка со колеги од полициската станица за граничен надзор Сопот, вчера уапсиле двајца мигранти од Авганистан, А.С.(31) и Д.М.(25).

Како што информираат од МВР, за Авганистаниците постои основано сомнение дека извршиле разбојништво врз 28-годишен мигрант од Индија со иницијали Г.С.Г.

По преземени мерки и по извршен разговор со Индиецот, било утврдено дека Авганистанците физички го малтретирале и му одзеле пари.

Украдените пари биле пронајдени кај Д.М., а било утврдено дека сите три лица илегално влегле од Грција на македонска територија и имале намера преку Србија да заминат кон ЕУ.

Можеби ќе ве интересира

Во Велика Британија уапсени седум војници поради дрога и перење пари

M T

Уапсени 14 педофили во Белград, преку социјалните мрежи разменувале експлицитни фотографии од деца

M T

Нереди на Лезбос, петмина уапсени по демонстрациите против новиот мигрантски камп

M T

Уапсени тројца Албанци кои побегнале од полициска станица на Крит

M T

35 Авганистанци ја напуштија земјава и заминаа за Грција каде ќе добијат траен престој

M T

Во Индија уапсени 28 лица за групно силување на девојче

M T