29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

На Табановце се чека околу еден час, на Богородица 40 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу еден час, а на Богородица за излез од државата се чека околу 40 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Можеби ќе ве интересира

На Табановце се чека до еден час

M T

На Табановце се чека околу два часа, на Богородица 15 минути

M T

На Богородица се чека 40 минути, на Табановце 1 час

M T

На Богородица и Табановце се чека до еден час

M T

На граничниот премин Богородица, за излез од државата се чека околу 30 минути

M T

Многу продолжени викенди во 2022-ра: Втор ден Велигден се паѓа на 25-ти април, а Рамазан Бајрам на втори мај – Еве ја целата листа на неработни денови следната година

CENTAR MKD